Skolā viesojās Istabas teātris ar izrādi "Anna un Froga".
Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros pašās semestra beigās viesojās Istabas teātris ar komiksa "Anna un Froga" lasījumu ar publikas iesaisti.
Pāris dienas iepriekš 1.(p)–3.klašu skolēni skolasbiedriem demonstrēja savu aktierprasmi iestudētajās pasaku ludziņās, tāpēc var apgalvot, ka viņi bija gatavi aktīvi iesaistīties komiksa lasīšanā un iestudēšanā un bija ļoti aktīva, uz sadarbību vērsta publika.
Teātra iecerētais izrādes – nodarbības formāts būtu pateicīgāks nelielai skolēnu grupai, kurā var iesaistīties vismaz lielākā daļa. Šoreiz daudzu pašiniciatīva piedalīties nevarēja realizēties.
Skolotāji varēja smelties idejas sadzīves priekšmetu netradicionālā, tomēr iztēli veicinošā izmantošanā.
9.klases skolēni iepazina 5D kino.
Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 9.klases skolēni apmeklēja studiju "Kaif films", kur iepazinās ar īpašu kino formātu – 5D kino.
Jauniešus, protams, interesēja tehnoloģijas, kuras tiek izmantotas šāda kino radīšanai, bet iespaidi "lidojumā" nelidojot virs Rīgas seansa laikā bija iespaidīgi!
Mūsdienās jauniešus nav viegli pārsteigt, tomēr šī ir vēl viena iespēja, kā pildīt kultūras pasākuma funkciju – raisīt emocijas, kas nav vārdos izsakāmas, bet atspoguļojas jauniešu laimīgajās sejās.
Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros septiņas klases apmeklē Latvijas Kara muzeju.
Šķiet, Jānis Rokpelnis ir teicis: "Lai iemīlētu Latviju, ir jāiemīl novembris." Jā, nav viegli! Paši zinām kāds ir Latvijas novembris. Un tomēr novembris ir Patriotu mēnesis gan skolā, gan valstī, kad jūtamies ne tik daudz priecīgi, cik brīvi, lepni, pacilāti, atbildīgi, piederīgi un vienoti.
Šogad Patriotu mēnesī skolā šīs sajūtas paspilgtināja Latvijas Kara muzeja nodarbību "Brīvības piemineklis", "Bermontiāde" un "Kā kļūt par karavīru" apmeklējumi ar programmas "Latvijas skolas soma" atbalstu.
Paldies Latvijas Kara muzeja darbiniekiem par saistošu, iedvesmojošu un jaudīgu nodarbību sagatavošanu!
8.klašu skolēni O.Vācieša muzejā.
Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 8.klašu skolēni literatūras stundu mācību saturā apgūstamo papildināja ar klātbūtnes pieredzi O.Vācieša muzejā.
"Pastāsti man, un es aizmirsīšu. Māci mani, un es atcerēšos. Iesaisti mani, un es iemācīšos."
Koncertstāsts "Latvijas veidošanās" skolā svētkos.
Ar programmas "Latvijas skolas soma" atbalstu Latvijas dzimšanas dienas svētki ir skanīgi un svinīgi.
Sarežģīto Latvijas veidošanās stāstu muzikāli izstāstīja SIA "RM MUSIC" un SIA "KANTERO" mākslinieki Mārtiņš Jātnieks-Borkovskis un Aleksandrs Ozols.
Svinam 18.novembri, bet vai Latvija sākās tikai tad? Cik daudz patiesības sevī slēpj tautasdziesmas? Kā veidojusies mūsu valoda un kādu valstu ietekmes tajā jūtamas? Kā revolūcijas un karš mūs aizveda līdz Latvijas dibināšanai?
Atbildes uz šiem jautājumiem mums ļauj apzināties savas saknes un kopā no sirds izdziedāšanās sapņot lielus sapņus.
Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros iepazīstamies ar miniatūru mākslu.
SIA "Small Stuff miniatūras" mākslinieki iepazīstināja 5. un 6.klašu skolēnus ar miniatūru mākslu pasaulē un Latvijā – kā tā top, no kā to veido, kur to izmanto, kas to dara – tik plašs ir apzināmo jautājumu loks.
6.klašu skolēniem šī ir ne tikai interesanta nodarbība, bet arī lielisks papildinājums dizainā un tehnoloģijās apgūstamajai tēmai "Kā radoši lieto atkārtoti izmantojamus materiālus".
Skolēniem ļoti patika pētīt pārsteidzošos miniatūru darbus izstādē. Tie spēja sagādāt patiesu sajūsmu!
Bet kas spēj sagādāt vēl lielāku prieku? SKAPĪTIS! Pašu gatavots miniatūrs skapītis ar atvilktnītēm! Laimei daudz nevajag – divas sērkociņu kastītes, nedaudz citu materiālu un nelielas praktiskā darba prasmes. Prieks ir par darba rezultātu un darba procesu, kas rada veselus "ideju plūdus" par to, ko varētu šādā skapītī glabāt!